Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Uncharted 4: Sbohem legendo

Kdo nezná Uncharted, jako by nebyl. Tuto herní pecku asi není třeba blíže představovat. Jedná se o jakýsi mix Lary, Indiho a dohromady to vytváří opravdu skvělý blockbusterový trhák. Po třech dílech nyní vyšel čtvrtý a zároveň poslední jaký je a je důstojnou tečkou za tímto projektem?

Jak hráči Uncharted dospívali, dospíval i on. Prostředí se stávalo temnější, postavy realističtější a dočkali jsme se také méně happyendů. Příběh se ihned nejednomu vryl pod kůži a všichni jsme si už mysleli, že Nathan pověsil své řemeslo na hřebík a čtvrtý díl bude ve smyslu The Sims, kdy s ním budeme jen posedávat na pohovce a oprašovat poličky. To byl ovšem velký omyl! Na scénu totiž přichází bráška Sam, který by měl podle všeho dávno ležet pod drnem. A právě jeho návrat rozpoutá nové velké dobrodružství v honbě za pokladem, které vy prožijete s nimi.

neskutečná grafika
Neskutečná grafika

Tvůrci příběhu vůbec netroškařili a Nathana v posledním díle protáhnou v podstatě napříč celou planetou od Skotska po Madagaskar až na tajuplný ostrov. Každá mapa přináší něco nového, krásného a zajímavého. Nechybí samozřejmě ani bonus v podobě easter eggů, které připomínají nejen celou sérii, ale i další hry studia Naughty Dog.

Dechberoucí příběh
Dech beroucí příběh

Nathan si v tomto díle opravdu parádně zaběhá, zaskáče a zašplhá, a to všechno v novém animačním systému, které je velmi intuitivní a působí skutečně věrohodně. Novinkou je například lano, díky kterému budete moci překračovat do té doby nepřekročitelné. Velké plus od nás dostávají také semi-lokace, které neženou příběh vůbec dopředu, ale dávají dostatek času pro jejich prozkoumání a pokochání se z nich.

Jedinečná hratelnost
Jedinečná hratelnost

Pokud bychom měli Uncharted definovat jednou větou, stačila by nám na to tato: Uncharted je jednou z nejlepších her současnosti a velice důstojná tečka za celou sérií. Při tom pomyšlení musíme zamáčknout slzu, ale i přesto vyjádřit své díky za takový ranec zábavy, který nám Uncharted 4 přinesl.

Podobné články

  • Co zapařit v květnuKvěten je tu a sním nová nadílka herních novinek. My jsme vybrali ty nejlepší, které by vám rozhodně neměly uniknout. Uncharted 4: A Thief´s […]
  • Abzú: ryba je kámoš, ne žrádlo!Máte rádi umění, a jste zároveň vášnivým hráčem? Pak se vám naše dnešní novinka bude zcela určitě líbit! Někdy hrajeme hru kvůli příběhu, někdy […]
  • Sea of Thives: hej hou piráti!Zapařit si pořádnou hru s piráty, to je něco jako se povozit na hřbetu krokodýla. Je to něco, co byste hrozně moc rádi vyzkoušeli, ale ono to prostě […]
Komentáře