Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Velký přehled podzimních herních hitů

V nevyzpytatelném herním průmyslu má počítačový hráč každoročně několik jistot. EA oznámí nový Battlefield, zanikne několik onlinovek, série Assassin’s Creed znesvětí další historické období a všechny očekávané hry vyjdou na podzim. Jen málo velkých titulů si troufne jít s kůží na trh dříve. Podzim roku 2014 je v tomto ohledu jedním z nejnašlapanějších za poslední roky. Které AAA hry už vyšly a na které se ještě můžeme těšit?

Vyšlo:

Middle-earth: Shadow of Mordor

Jenom málokterou hru z prostředí Pána Prstenů provázela při vydání taková očekávání. I kvůli masivní reklamní kampani hráči očekávali skvělý zážitek v kouzelném prostředí Středozemě. A světe div se, Shadow of Mordor opravdu skvělý zážitek nabízí. Příběh hraničáře Taliona je výborně napsaný, ponuré kulisy Mordoru nabízí temnou atmosféru a samotná hratelnost představuje vydařený mix pohybu alá Assassin’s Creed a soubojového systému z batmanovské série.  Navzdory pesimistickým očekáváním jeden z adeptů na hru roku.

Shadow of Mordor
Shadow of Mordor

Alien: Isolation

Zatímco u Shadow of Mordor byste jen těžko nalezli negativní recenzi, přijetí nového Aliena je výrazně rozporuplnější. Zatímco mnoho hráčů si pochvaluje skvělou hororovou atmosféru a propracovanou stanici Sevastopol, jiní kritizují přepálenou herní dobu či po čase se opakující úkoly a prostředí. Přesto lze s jistotou tvrdit, že Isolation se vcelku povedlo a po příšerném Alien: Colonial Marines jde o důstojné ztvárnění vetřelecké série.

Alien: Isolation
Alien: Isolation

Borderlands: The Pre-Sequel

Fanoušci třeskutě zábavného mixu FPS a RPG jménem Borderlands se po vydání druhého dílu museli spokojit s přívalem více či méně povedených DLC, protože o dalším plnohodnotném titul nebylo dlouho ani slechu. Před několika dny ale čekání skončilo a na trh se vřítil nový díl s matoucím podtitulem The Pre-Sequel. Odehrává se mezi dějem prvního a druhého titulu a nabízí vše, čím značka Borderlands proslula. Tedy půvabnou grafiku, frenetickou akci a všudypřítomný humor, v novém díle ještě umocněný přítomností legendárního robůtka Claptrapa. Žádná revoluce se tedy nekoná, příznivce série ale nový díl určitě nezklame.

Borderlands: The Pre-Sequel
Borderlands: The Pre-Sequel

Blíží se:

Lords of the Fallen (31.10.2014)

Po úspěchu hardcore RPG Dark Souls je po náročných hrách mnohem větší poptávka, čehož se rozhodli využít i tvůrci chystaného Lords of the Fallen. Hráčům chtějí nabídnout nekompromisní, ale férovou výzvu ve středověkém světě, doplněnou o zajímavý příběh a oku lahodící grafiku.

Lords of the Fallen
Lords of the Fallen

Assassin’s Creed: Unity (13.11.2014)

Populární série se v listopadu dočká hned dvou pokračování. Zatímco díl s podtitulem Rogue vyjde pouze pro konzole (PC verze byla oznámena na pozdější dobu) a podle všeho nabídne hratelnost velmi podobnou nedávnému Black Flag, AC: Unity cílí na PC a konzole nové generace. Těšit se můžeme na parádně zpracovanou revoluční Paříž, kooperaci až se třemi spoluhráči v rámci speciálních misí či mnohem větší důraz na RPG prvky než v předešlých titulech. Jeden z nejambicióznějších dílů série vychází již za necelý měsíc.

Assassin's Creed: Unity
Assassin’s Creed: Unity

Dragon Age: Inquisition (18.11.2014)

Legendární studio Bioware má před sebou velkou výzvu. Po skvělém prvním díle schytalo Dragon Age 2 zaslouženou kritiku a pošramocená pověst studia dostala další ránu. Inquisition ale může všem ukázat, že na to slavní tvůrci stále mají. Nový díl by měl být mnohem více megalomanský, prostředí větší a otevřenější, grafika výrazně hezčí. Návrat hlásí taktický režim boje z prvního dílu a stejně tak staré známé postavy z dračího univerza. Podle dosavadních informací a trailerů se zdá, že nás čeká kvalitní RPG zážitek, zda se ale Inquisition opravdu povedlo se dozvíme až v listopadu.

Dragon Age: Inquisition
Dragon Age: Inquisition
Podobné články

Komentáře