Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Virtuální realita není zas tak lákavá

O virtuální realitě se momentálně hodně mluví, ovšem lidí, kteří si kupují zařízení, která jí umožňují, příliš mnoho není. Zájem zkrátka velmi rychle opadl a zařízení pro VR je nyní nadbytek.

Důvodů je hned několik ovšem tím prvním a největším je zcela určitě cena zařízení. Ta se totiž neodvíjí pouze od ceny samotného zařízení, ale musíme do ní zahrnout také cenu počítače, který dokže VR zprostředkovat. Již jen samotný headset není nic levného. Výrobci slibovali, že ceny budou příznivé, ovšem to se neděje. Navíc na trhu jsou momentálně jen dva přístroje, které umožňují hrát hry ve VR a tím je HTC Vive a Oculus Rift (HD). Oculus výjde zhruba na 19 tisíc korun a povětšinou je problém jej sehnat. HTC navíc disponuje i přibalenými ovladači, takže jde jeho cena ještě výš. Startuje na 24 tisících a s dostupností je na tom ještě hůře než Oculus.

Dalším problémem je to, že pokud si chcete na VR zahrát opravdu dobrou hru, budete muset dlouho hledat, a je otázkou, zda vůbec najdete. Dříve si uživatelé představovali, jak budou hrát takové hry jako Crysis ve VR a všechno bude naprosto úžasné, ovšem nikdy si nic takového nevyzkoušeli. Hrání ve VR je totiž trochu obtížné, někomu nemusí být zcela po chuti, může přinášet zdravotní komplikace. Všichni si mysleli, jak bude fajn se krčit a uhýbat střelám, ovšem zatím je hraní pouze pohybováním se poslepu v místnosti ve které hrajete, navíc připoutání k PC kabeláží.

VR zkrátka ještě potřebuje dozrát a to bude trvat několik let, do té doby je pořizování si výbavy pro ní celkem zbytečné. Musíme se tak spokojit pouze s displeji na velmi vysoké úrovni, které mnohdy dokáží zprostředkovat lepší zážitek než momentální VR.

Podobné články

Komentáře