Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Výběr toho nejlepšího z Gamescomu 2015

Herní svátek číslo dvě máme úspěšně za sebou. Co všechno přinesl letošní ročník?

Gamescom rok co rok trhá své vlastní rekordy a ani letos tomu nebylo jinak. V uplynulých dnech navštívilo veletrh přes 345 tisíc návštěvníků z 96 zemí, loňský rekord tak padl o rovných deset tisíc. Stejně tak i počet zúčastněných společností byl nejvyšší v historii, na německou půdu se jich letos sjelo 806, tedy o sto více než v roce 2014. Tradičně se udělovaly také speciální ceny v nejrůznějších herních kategoriích. Nejvíce zabodovalo EA se svým Star Wars Battlefront, jenž získal hned pět ocenění včetně toho pro nejlepší hru Gamescomu 2015. Cenu pro nejlepší RPG bralo Dark Souls 3, anketu o nejlepší strategickou hru zase opanovalo nenápadné Unravel od EA. Kromě toho všeho ale samozřejmě došlo k celé řadě zajímavých oznámení, pojďme se tedy podívat na některé z nich.

Do třetice všeho mafiánského

Nelze začít ničím jiným než Mafií 3, která byla dlouho dopředu nejočekávanější hrou Gamescomu. Dle předpokladů jsme se dočkali plnohodnotného traileru, který představil nového hrdinu, válečného veterána Lincolna Claye. V jeho kůži budeme provozovat mafiánskou živnost v New Orleans roku 1968, přičemž k ruce nám budou dočasní spojenci z řad vůdců nejrůznějších gangů. Mezi nimi nechybí italská mafie, v jejímž čele nebude stát nikdo jiný než Vito Scalleta, hlavní postava druhého dílu. Kromě drsného příběhu o pomstě a hledání rodiny chtějí tvůrci sázet také na dobovou atmosféru, ve které byly otevřený rasismus či nerovnoprávnost běžnými jevy. K dispozici by měl být relativně otevřený svět s různými způsoby postupů v rámci misí, ochuzeni ale snad nebudeme ani o klasický příběhový zážitek. Přesné datum vydání zatím stanoveno nebylo, hra tak vyjde někdy v roce 2016 pro PC, PS4 a XOne.

Trailery, hodně trailerů

Kdo nemá dokonale připravený trailer, jako by na podobných akcích neexistoval. Nových gameplay či CGI ukázek se tak na Gamescomu dočkaly Just Cause 3, Rise of the Tomb Raider, Mad Max, FIFA 16, Deus Ex: Mankind Divided či AC Syndicate. Všechno jsou to povedená díla, takže doporučujeme na chvilku přestat vnímat okolní svět a pustit se do sledování.

Dogfightové války

Star Wars Battlefront na Gamescomu zabodovalo nejen díky hratelným ukázkám, které nadchly fanoušky i novináře, ale i díky představení módu Fighter Squadron, jenž hráče posadí za knipl většiny ikonických letounů ze slavné ságy. Kromě řadových stíhaček typu X-Wing nebo TIE nebudou chybět ani unikátní lodě jako Millenium Falcon či Slave I, ve kterém své cíle loví námezdní zabiják Boba Fett. Bitev, které se prakticky neliší od těch filmových, se bude moci zúčastnit až 20 hráčů, které navíc doprovodí stejný počet umělou inteligencí řízených stíhaček. Jak to vypadá v praxi si můžete prohlédnout v přiloženém videu, které dokazuje, že Star Wars umí být sexy i bez světelných mečů.

Legie se vrací

Pozadu nezůstal ani Blizzard, jenž na Gamescomu oznámil již šestý datadisk pro World of Warcraft. Přídavek nazvaný Legion navýší maximální level ze 100 na 110, přinese nový kontinent Broken Isles, třídu Demon Hunter a samozřejmě nové dungeony, raidy i zbraně. K vydání s nejvyšší pravděpodobností dojde během roku 2016, na letošní podzim je naplánována beta.

Ve zkratce

Dalších novinek jsou desítky, na závěr proto přidáváme stručná shrnutí některých z nich:

  • Oznámen byl druhý díl strategie Halo Wars, dělají na něm Creative Assembly (série Total War).
  • Nový Need for Speed bude obsahovat in-game filmečky s živými herci, se kterými budeme mluvit z pohledu první osoby.
  • Dragon Age Inquisition se dočká dalšího přídavku. Nese název The Descent a vychází již jedenáctého srpna.
  • Venku jsou HW nároky pro Mad Max. Na plynulé hraní by mělo stačit Core i5, 6GB RAM a GTX 660.
  • PC verze CoD: Black Ops 3 bude obsahovat split-screen a podporovat 4K monitory.
Podobné články

Komentáře