Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Worms: Slavní červi jsou již 20 let na scéně

Na světě snad není hráče, který by neznal rozkošné červíky s bazukou. Worms je legendární hrou, která již od svého počátku byla nadčasová a svědčí o tom skutečnost, že je do dnešních dnů velmi populární. Ačkoliv je to k nevíře, letos je to 20 let od prvních Wormsů, které jste si mohli zahrát již v roce 1995.

Ačkoliv se nikdy nejednalo o hru, kde by hrála grafika důležitou roli, hlavním tahákem červů je zábava a taktika. O stvoření hry Worms se postaral vývojářský tým z Velké Británie, Team17, konkrétně Team17 Digital Ltd. Pokud patříte mezi hráče, kteří strávili nad červy dlouhé dny a týdny, nejste sami. Team17 byl založen sice už v roce 1990, ale ze všech vydaných her byly bestsellerem právě Wormsy. Pouhý rok po vydání byly k dispozici nejen pro PC MS-DOS, ale i pro Apple Macintosh, PlayStation, Super Nintendo, Game Boy, Atari Jaguar, Sega Mega Drive/Genesis a Sega Saturn. V prodejnosti překonaly i smrtící sexbombu Laru Croft. Sami se podívejte, jak Wormsy vypadaly před 20 lety.

Pokud je vám něco divné, tak je to možná skutečnost, že se na nich postupem času zlepšila jen grafika, mapy a zbraně. Na červy se snadno chytne závislost. Stačí několik multiplayer her s přáteli a už od nich nemůžete odtrhnout zrak.

Neutuchající popularita

Od svého vydání byl po celém světě velký zájem o červí frančízu, bylo prodáno přes 17 milionů kusů. Team17 měl s červy sice úspěch, ale vydal i celou řadu dalších her jako třeba Army Man, Alien Breed a další, které pravděpodobně neznáte, protože nebyly tolik populární.

Worms 2 Armageddon-2

Od počátku Worms bylo vydáno mnoho dalších pokračování pro různé platformy, Team17 se ovšem nejvíce zaměřil na PC. Z červů si pravděpodobně pamatujete Worms World Party a Worms 2: Armageddon, která je nyní dostupná i pro Android. Vydáno bylo celkem několik desítek verzí červů a ne všechny byly od Team17, jelikož se chtělo hodně lidí svézt po jejich popularitě. Několik dílů bylo uvolněno ve 3D verzi, která se však nedočkala takové popularity, jako 2D verze, která je zkrátka nejlepší.

unnamed

Chcete zapařit červy?

Pokud si chcete zahrát červy, můžete si pochopitelně stáhnout nějaký ze starších dílů nebo ještě lépe, sáhnout po remastered verzi starších dílů, které jsou nyní ve vysokém rozlišení. Níže se můžete ku příkladu podívat na remasterovanou verzi Worms World Party.

Pokud si myslíte, že vývoj červů končí, tak jste na omylu, červy nás ještě všechny přežijí. Aktuálně se můžete těšit například na Worms WMD, které budou dopracovány do dokonalosti. Základem bude opět vysoké rozlišení, větší přizpůsobení vzhledu, více zbraní a především ještě lepší efekty. Minulé, současné i budoucí projekty studia Team17 můžete sledovat ZDE.

Screenshot1

Podobné články

  • Nejlepší hry roku 2014 – 1. dílRok 2014 je pro někoho šťastný a pro někoho ne, ovšem co se týká herního světa, tak letos vyšlo tolik skvělých her, že skutečný hráč musí plakat […]
  • Hráčův kalendář 2014: ProsinecTy největší podzimní hity už sice mají datum vydání za sebou, přísun nových her ale ještě není pro tento rok zcela vyčerpán. I v prosinci se na nás […]
  • Nejlepší hry roku 2014 – 3. dílCelý rok je příliš krátký na to, abyste stihli dohrát všechny dobré hry, které během něj vyšly, ale právě proto je výběr tak široký, abyste si […]
Komentáře