Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Zaklínač (The Witcher)

Jsou to již dva roky, co světlo světa spatřila hra na motivy výborného fantasy románu polského spisovatele Andrzeje Sapkowskeho, která si záhy po svém vydání získala přízeň tisíců fanoušků nejen z řad vyznavačů žánru fantasy. Svou propracovaností, uvěřitelností a skvělým výtvarným ztvárněním žijícího světa ohromila každého, kdo si ji jednou zahrál, a přikovala ho k židli na opravdu dlouhou dobu. K dohrání hlavního příběhu Zaklínače je třeba více než 90 (!) hodin.

Precizně zpracovaný, živoucí svět, spousta postav všech ras, brilantní příběh, dokonalý soubojový systém a dávka kousavého humoru v každé větě – Zaklínač!

A čím že je Zaklínač tak zajímavý? Především je to příběh, který je základem každé fantasy hry. Zaklínač Geralt, který se, vyzbrojen dvěma meči a pořádnou dávkou cynismu, potlouká zkaženým světem z pera Sapkowskeho, se chová přesně tak, jak by knižní předlohy znalí hráči čekali. Svérázně se vyrovnává se svým údělem proměněnce, jemuž lidé uhýbají z cesty, aby pak po něm zpoza rohu hodili kámen. Vinou své tvrdohlavosti se často dostává do velkých problémů, a je jen na vás, zda se mu podaří vyváznout.

Příběh Zaklínače totiž není nalinkován od první minuty až do úplného konce a je pouze na vás, jakou cestou povedete Zaklínače k jeho cíli. Pomocí dialogů s množstvím NPC postav (a zdaleka nejde jen o lidi a také klasické fantasy rasy, jako jsou elfové, trpaslíci nebo mágové, vyjednávat se můžete pokusit u s inteligentním netvorem, což může být prospěšné oběma stranám) utváříte děj hry sami a to v dosud nevídané míře. A je jen na vás, zda půjdete přes mrtvoly (a to doslova), nebo se vždy pokusíte zvolit to „menší zlo“, o kterém se Sapkowski ve svých románech tolikrát zmiňuje. Vypjaté situace jsou napsány tak brilantně, že hra skutečně útočí na psychiku a morálku hráče.

Tvůrcům hry se bez nejmenšího zaváhání podařilo na monitory počítačů převést Sapkowskeho vizi světa Zaklínače. Vy tak budete putovat po rozlehlé herní mapě a doslova na každém kroku budete konfrontováni se špínou a bídou středověkého světa, kde nejnižší společnost spí ve chlívě s prasaty a povrchní, snobská šlechta pořádá pompézní přehlídky svého pozlátka. Vy se v kůži Zaklínače pohybujete přesně na hranici těchto dvou světů.

Korunu všemu nasazuje vynikající grafika, výborná, dynamicky se měnící, hudba, střídání dne a noci a především skvělý soubojový systém.

Ten byl stvořen za asistence mistra středověkého šermu a obsahuje obrovskou škálu pohybů a komb, rozdělených podle tří stylů boje. Díky novátorskému pojetí soubojů jsme ušetřeni frenetického klikání.

 

Témata článku

Podobné články

  • The Sims 4: Nejlepší simulátor života?Pokud nás běžný život nebaví, tak se nám nabízejí 2 možnosti, buď ho ukončit, nebo si vytvořit vlastní svět prostřednictvím Sims. Již od počátku se […]
  • Jak Blizzard změnil celý světBlizzard Entertainment je pojem, který navždy změnil celý herní svět a rozdělil ho na několik dílů. Z dílny této společnosti, již více než 20 let, […]
  • Vrchol sousedské nenávisti: Neighbours from HellČeská republika je velmi známá tím, že jsme nerudní vůči svým sousedům a vzájemná nenávist dokáže dorůst až do kritických stavů, kdy nám nezbude nic […]
Komentáře