Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

76 let od atentátu na Heydricha, připomeňte si tuto událost díky české hře Attentat 1942

Dnes uběhlo přesně 76.let od operace Anthropoid – úspěšného atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Ten se odehrál roku 1942 v Praze v čele s Josefem Gabčíkem a Janem Kubišem. Filmů o této události bylo natočeno již nespočet, ovšem videohry toto téma stále opovrhují. Naštěstí lidé z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky rozhodli vytvořit hru právě o této události. Ta původně nesla český název Československo 38-39: Atentát, ale poté, co uspěla na Steam Greenlight nese název Attentat 1942.

Někteří by si už představovali jak v roli Gabčíka nebo Kubiše provádíme samotný atentát, nebo bojujeme proti nacistům. Opak je pravdou, se samotnými výsadkáři nebudete mít nic společného a dočkáte se spíše interaktivního filmu s adventurními prvky. Jde totiž o výukovou simulaci, která kombinuje prvky interaktivního komiksu a počítačové hry, která je určena jak pro žáky a učitele středních škol, tak i veřejnost. Dostáváte se do kůže vnuka, který se snaží zjistit, proč vašeho dědečka poslali v minulosti do koncentračního tábora. Celou hru doprovází interaktivní filmečky s živými herci, díky kterým odkrýváte tajemství vašich prarodičů. Se správně zvolenými větami při konverzaci můžete ale dokonce zjistit i zajímavosti z jejich života nebo právě z doby Protektorátu. Vyprávění doprovází spousta autentických fotografií a videí, nebo příběhové komiksy, ve kterých si zahrajete i několik miniher a puzzlů. V původní české verzi (Československo 38-39:Atentát) byli minihry často kritizovány, ovšem doladili se k dokonalosti s nástupem na Greenlight, a jíž fungují jak mají. Stejně tak byli přidány lokalizace – Angličtina, Němčina a Ruština.

Hra Attentat 1942 získala kladná hodnocení pohybující se v rozmezí 70-80%, a rozhodně vzhledem k výročí události stojí za vyzkoušení!

 

Podobné články

Komentáře