Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Český psychologický horor Someday You’ll Return se ukazuje v novém Traileru

Tuzemští vývojáři CBE Software (dříve Cardboard Box Entertainment) stojící za sci-fi adventurou J.U.L.I.A.: Among the Stars, nám již odhalili teaser k jejich nové chystané hře Someday You’ll Return s nádherným hudebním doprovodem v podání Gabriely Vermelho. Uběhly již dva roky a hra o sobě dává opět vědět, a to rovnou plnohodnotným trailerem!

Someday You’ll Return lze popsat jako walking adventuru, které se vyznačují především dokonalou silnou atmosférou. Skvělým příkladem je např. The Vanishing of Ethan Carter nebo Dear Esther. Ovšem se jedná o psychologický horor a sami autoři mluví o inspiraci ve hrách jako Outlast, Firewatch nebo Resident Evil 7. Hlavním hororovým prvkem ovšem nemají být monstra. Jedním z největších nepřátel budou vaše noční můry, proti kterým nelze jakkoli bojovat, natož nad nimi vyhrát. Dočkáme se, jak už sami můžete posoudit z traileru, i vynikajícího grafického zpracování, které pohání Unreal Engine 4. Chybět nebude ani střídání cyklu dne a noci. Veškeré lokality jsou inspirovány těmi skutečnými, kam můžete klidně vyrazit na výlet. Stejně tak je těmito místy inspirována hudba i příběh.

Celá hra se odehrává v přírodním parku Chřiby. Sem se vydáváte hledat svou ztracenou dceru Stelu. Ta z domova neutekla poprvé, ovšem nyní jako její otec – Daniel – máte divné tušení. Vydáváte se tedy vstříc tajemstvím moravských lesů, které měli být navždy pohřbeny. Příběh má být nemálo založený na emocích – otcovská láska, strach, lži a odmítnutí přijetí něčí minulosti. Vaše akce a rozhodnutí k tomu všemu budou postupem hrou měnit vývoj celého příběhu. Na vaší cestě vám, jak již Trailer napovídá, pomůže i chytrý telefon, přes který budete mít možnost telefonovat, orientovat se pomocí GPS nebo svítit ve tmě. Mimo jiné autoři slibují i mnohem více interakce, než je v žánru zvykem. Budeme moci vyrábět předměty, vařit lektvary, sbírat rostliny nebo šplhat po zdech, či skalách.

Vydání hry Someday You’ll Return bychom se měli dočkat již příští rok na PC, v plánu je také vydání na PlayStation 4 a Xbox One.

 

Vyzkoušejte walking adventuru The Vanishing of Ethan Carter zmíněnou v článku, za skvělou cenu na GameKing.cz!

 

Podobné články

Komentáře