Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Destiny čekají po rozchodu s Activision velké změny! A F2P model je jen jednou z nich!

Ne všechny vztahy jsou předurčeny k tomu, aby přetrvaly desetiletí a jedním takovým bylo partnertství Bungie a Activision. Bungie vstoupilo pod křídla kalifornského giganta v roce 2010 a obě studia měla velké plány a velká očekává od Destiny.

Už v průběhu spolupráce Activision několikrát naznačil, že čísla nejsou taková, jak by si v Santa Monice přáli, naposledy v listopadu 2018, tedy krátce po vydání úspěšné expanze Forsaken, tedy úspěšné z hlediska přijetí fanoušků a novinářů, ne už tak úspěšné z hlediska prodeje, jak si posteskl COO Coddy Johnson na third quarter 2018 financial results conference call:

„Myslíme si, že někteří hráči jsou stále v módu „počkám a uvidím“. Jakmile hru vyzkoušíte, jste v ní až po uši, a u těch co ji ještě nevyzkoušeli doufáme, že teď je ten správný čas. Usilovně pracujeme na tom, abychom hráče přivedli zpět a získali je pro hru“.

Za pár měsíců už bylo jasno, že se to úplně nepodařilo a Activision nad hrou zlomil hůl. Nicméně jak se zdá, Bungie hodlá z nově nabyté svobody vytěžit maximum a na letošní E3 oznámilo zásadní změny, které z Destiny udělají de facto úplně novou hru. Nevěříte?

Destiny bude Free to Play

Destiny vyjde jako nová hra s názvem Destiny: New Light, která bude kompletně zdarma. Půjde o jakousi základní platformu, kde hráči budou začínat na Cosmodrome známém z Destiny 1 a budou moci projít většinu herního obsahu bez nutnosti vytáhnout platební kartu.

Vzhledem k ke zmíněnému Cosmodromu trochu čekáme, že New Light v sobě bude zahrnovat i obsah původního Destiny, což jestli bude nakonec pravda, nabídne skutečně obrovské množství obsahu.

Pokud budete chtít hrát zdarma, nebudete se moct účastnit raidů a možná dalšího kooperativního obsahu, pro to už bude třeba zaplatit.

Nicméně, veškerý obsah, který do dnešního dne vyšel půjde zakoupit v balíčku za 40$, což je velmi příznivá cena za množství obsahu, které získáte.

Nová expanze Destiny 2: Shadow Keep

V nové expanzi se vrátíme zpět na Měsíc, kde už jsme nějakou dobu nebyli. Mrkněte na video níže, vypadá to, že tentokrát našimi jedinými nepřáteli nebude Hive, jak bychom na Měsíci mohli očekávat, ale bude zde pravděpodobně bojovat proti „Temnotě“, ať už je to cokoli.

Každopádně příběh by měl být daleko temnější a autoři se údajně snažili přijít s takovým herním designem, aby hráče co nejvíce děsili. Z videa, které je dostupné můžeme vidět, že se budeme utkávat s iluzemi starých nepřátel, které jsme v minulosti porazili, jako například Crota.

Cross play – aneb možnost hrát na jakékoli platformě

Tohle je za nás ta největší bomba ze všech oznámených změn! Bungie se nikdy netajilo tím, že se snaží propojit hráče všech platforem, aby mohli nejen hrát proti sobě, ale také, abyste mohli pokračovat tam, kde jste skončili, pokud se například rozhodnete přejít z PS4 na Xbox One nebo na PC. Možnost hraní napříč platformami je pro Sony nebo Microsoft ožehavé téma, protože tak ztratí konkurenční výhodu plynoucí z velké hráčské základny (Sony) nebo možnost inkasovat provize za prodanou hru.

Každopádně Destiny by nově mělo být možné hrát na platformách: Playstation 4, Xbox One, PC a Google Stadia tak, že na jedné platformě budete pokračovat přesně tam, kde jste na jiné přestali! Zároveň také budete moct hrát se svými kamarády, kteří hrají na jiném zařízení než vy.

Jestli bude nutné pro každou platformu vlastnit hru zvlášť nebo bude stačit jedna, které se bude sdílet napříč zatím nevíme, ale jakmile získáme více informací, najdete je zde.

Kosmetické předměty pro každého!

S novou expanzí by mělo dojít ke změně systému customizace postavy. Doposud to bylo tak, že pokud jste si chtěli změnit barvu zbroje nebo upravit perky výbavy museli jste si je ve hře buďto nasbírat nebo nakoupit za herní nebo prémiovou měnu.

 

Témata článku

Podobné články

Komentáře