Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Nejlepší hry ze světa Game of Thrones

Finále seriálu  Hra o trůny je bezesporu televizní událostí roku, a pokud na seriálu ujíždíte stejně jako my, možná byste si rádi vyzkoušeli, jaké to je vžít se do role vašich hrdinů a vyzkoušet si boj o Železný trůn na vlastní kůži. Aspoň na tu virtuální.

Není žádným tajemstvím, že hry podle filmové předlohy většinou za moc nestojí. To je bohužel případ i Hry o trůny a jednou z mála předností her z tohoto univerza jsou HBO licencované herečky.  Naštěstí i zde se najde pár (doslova) her, které stojí za to.

Game of Thrones – a Telltale Games Series

První z čestných výjimek, a hra, kterou byste měli zkusit, i pokud nejste skalním fandou Hry o trůny jeGame of Thrones od studia Telltale. Zaměřením jde o „episodic point-and-click graphic adventure“. Pokud jste někdy hráli některou z her od Telltale budete zde jako doma. Pro vás ostatní, hry od Telltale nejsou úplně tak hrami, jak byste asi mohli čekat. Spíše než klasickou hru připomínají více než co jiného interaktivní seriál, kde rozhodujete, kam se bude děj ubírat, v rozhovorech vybíráte nejlepší odpovědi a občas vás hra nechá rychle na něco kliknout. Zní to možná hloupě, ale ono to Telltale fakt funguje!

Hra je rozdělená na 6 kapitol, ve kterých se ujmete vždy (s výjimkou 6. dílu) jednoho ze členů rodu Forresterů, rodu, který v televizní sérii nebyl představen, ale v knize o něm byla krátká zmínka. Forresterové sídlí ve Wolfswoodském lese, na severu království a ač by se na první pohled nemuselo zdát, jde o důležitý a mocný rod.

Hra vyšla roku 2014 a na Metracritic má score 6.4.

Vzhledem k tomu, že už jde o starší hru, dá se sehnat od 139 Kč.

 

Reign: Game of Thrones

Poněkud novějším přírůstkem do rodiny her ze světa Game of Thrones je Reign. Možná lepší než snažit se popsat jak hra funguje bude, když mrknete na video níže. Pomocí swipování máte v rukou osud Západozemí, respektive toho, kdo usedne na Železný trůn. Bude to Cersei, John Snow, Daenerys Sansa nebo třeba Malíček?

Hra vyšla v roce 2018 na mobily a PC a koupit ji můžete už za necelé 4$.

Čestné místo: Game of Thrones LCG

Byť nejdou o počítačovou hru, za nás se jedná o nejlepší hru ze světa Game of Thrones. Game of Thrones LCG je karetní hra z dílny Fantasy Flight Games, což je firma, která má na svědomí celou řadu slavných karetních a deskových her. Karetní hře Game of Thrones LCG se podařilo něco, co se podle nás zatím (bohužel) nepodařilo žádné počítačové hře z toho univerza, a to perfektně zachytit charakter jednotlivých rodů a dát hráči pocit, že se skutečně účastní zápasu o Železný trůn.

LCG v názvu hry znamená Livin Card Game, což je princip, kde nové karty nezískáváte náhodně v balíčcích (jako třeba v Hearthstone), ale v rozšíženích, kde předem víte, co bude za karty. Každý měsíc vychází menší rozšření a jednou za kvartál velké rozšíření (tzv. deluxe), které se zaměřuje vždy na konkrétní rod.

Ve hře zvítězí ten hráč, kterému se podaří naschromáždit největší moc, ale cílů jak toho dosáhnout je hned několik. Buď můžete soupeře zabít, na což jsou výborní Starkové nebo Greyjoyové, rychle sbírat díky věhlasu moc, v čemž zase excelují Baratheoni nebo můžete vyhrát intrikováním – Lannisteři.

Aktuální, druhá, verze hry byla vydaná v roce 2015 a od té doby k ní neustále vycházejí nové karty. Co se týče ceny, tak malá (měsíční) rozšíření pořídíte něco mezi 100-200 Kč, velká kvartální rozšíření stojí něco mezi 300-500 Kč. Startovní sada se dá koupit kolem 600 Kč. Co je nejlepší, hra je kompletně v češtině!

Podobné články

Komentáře