Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

S.T.A.L.K.E.R. 2 se vrací, dočkat bychom se měli v roce 2021

Společnost GSC Game World, vývojáři původní trilogie her S.T.A.L.K.E.R., oznámila její pokračování. To bylo oznámeno již v roce 2010, ovšem po dvou letech byl projekt prakticky zrušen kvůli problémům s právy. K tomu všemu se společnost oficiálně rozpadla a na jejich troskách vznikli Vostok Games, kteří stojí za free-to-play multiplayerovou střílečkou Survarium. Nyní ovšem vývoj hry s názvem S.T.A.L.K.E.R. 2 ožívá a datum vydání je stanoveno na rok 2021!

Samotné oznámení hry proběhlo prostřednictvím Facebooku, kde šéf GSC Game World přidal příspěvek ve znění: „Dnes 15.05.2018 oficiálně prohlašuji: „GSC GAME WORLD DEVELOPS STALKER 2“ “, s odkazem na webovou stránku, která obsahuje jen název hry, datum vydání a kontaktní e-mail.

Sergiy Grygorovych

S.T.A.L.K.E.R. 2 je ve skutečnosti již čtvrtým pokračováním série. V roce 2007 vyšel první díl s podnázvem Shadow of Chernobyl, o rok později vyšel prequel s podnázvem Clear Sky, a dosud posledním vydaným dílem je Call of Pripyat. Všechny hry se odehrávají v otevřeném světě Černobylské Zóny,  kde je většina lokací pečlivě napodobována reálné předloze (především město Pripyat). Právě 30 kilometrová Zóna vznikla po nehodě v Černobylské jaderné elektrárně v roce 1986, ovšem hry vyprávějí o událostech po fiktivní katastrofě z roku 2006, která Zónu kompletně změnila a nyní je plná mutantů a anomálií.

Podobné články

Komentáře