Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Sportovní velikáni denně i u vás doma

Svět profesionálního sportu je oblast laické veřejnosti dosti cizí. Přesto se lidé nebojí utratit tisíce za lístky na sportovní události, které přitom často mohou sledovat i z tepla svých domovů, mnohdy i za výrazně lepších podmínek díky desítkám kamer rozmístěných okolo dějiště hry, opakovaným záběrům či odborným komentářům. Být své vysněné hvězdě na blízko je však k nezaplacení. Počítačové hry je za relativně rozumnou cenu dokáží přistavit do tepla vašeho obýváku třeba každý den.

V rámci popularity sportů mezi hráči počítačových her mají významnou roli na trhu herního průmyslu fotbalové simulátory. Mezi nimi se na pomyslném trůnu aktuálně drží nejnovější verze z dílny EA Sports – FIFA 2017. Hra, která v posledních letech mírně ztrácela na lesku je zcela přepracovaná a má hodně co nabídnout, ať již z pohledu hracích módů, grafiky či detailů. Nejlepší gólovou podívanou, kterou hráči prozatím předvedli, si můžete prohlédnout zde.

Pod drobnohledem odborníků

Hra byla vyvíjena ve spolupráci s jedněmi z aktuálně nejlepších fotbalistů, které světová scéna nabízí. Svůj rukopis tak ve hře nalezne například německý fotbalista Borussie Dortmund Marco Reus, kterého si hráči zvolili jako tvář obalu této verze. Ač zdaleka nepatří mezi nejvíce profláknuté hvězdy zelených trávníků, je svým pojetím fotbalu vzorem nejednomu mladému fotbalistovi. K technické zdatnosti obou noh přidává totiž poctivou přípravu a spolu s uvolněným a otevřeným přístupem své osobnosti se tak opakovaně dostal do bundesligového výběru roku.

Marco Reus

Zdroj: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/92/Marco_Reus_2014.jpg

Jeho zájem o hru je tak výrazný i z důvodu mnohem prostšího než jen snaha o zkvalitnění celosvětového herního zážitku. Jsou to totiž právě fotbalisté, kteří spoustu času tráví na cestách a ve volných chvílích tmelí partu při partičce virtuálního sportu. Svou vášeň pro hru vůbec netají ani belgická hvězda Eden Hazard působící v londýnské Chelsea. Jeho herní pojetí kombinuje nejen vytříbenou techniku, ale díky nízko položenému těžišti sází i na skvělou hru tělem. Je to právě londýnská Chelsea, která je i v aktuální tabulce anglické Premier League po dvanáctizápasové vítězné sérii na čele. Sportovní sázení na fotbalového mistra Anglie je dostupné zde.

Fotbal

Zdroj: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Eden_Hazard_-_%D0%AD%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%90%D0%B7%D0%B0%D1%80_%2822326199726%29.jpg

Mistr řemesla CR7

Nedávno se odpovědi na tradiční otázku posledních let dočkali i fanoušci Cristiana Ronalda, jemuž na pozici nejlepšího fotbalisty světa dlouhodobě konkuruje Argentinec Lionel Messi. Mezinárodní federace fotbalových asociací, neboli FIFA, v reálném světě nedávno potvrdila vyhlášením Ronalda jako nejlepšího fotbalisty světa verdikt časopisu France Football, který mu o pár dnů dříve udělil Zlatý míč. Není se čemu divit, neboť s 51 brankami v 55 soutěžních utkáních pomohl svému Bílému baletu Realu Madrid k výhře v Lize mistrů i mistrovství světa klubů, s portugalskou reprezentací pak na světovém šampionátu vyhrál zlaté medaile. Jediné, co mu uniklo, byl o pouhý jeden bod titul ve španělské nejvyšší soutěži. Tu si podmanila Barcelona právě s jeho hlavním konkurentem Messim.

Fotbal 2

Zdroj: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4a/Argentine_-_Portugal_-_Cristiano_Ronaldo.jpg/1024px-Argentine_-_Portugal_-_Cristiano_Ronaldo.jpg

Jsou to právě tito dva muži, kteří jsou při hře za jednoho hráče ve virtuálním světě nejčastěji vybíráni a potvrzují tak svou oblibu a fotbalovou kvalitu ve skutečném světě i na poli herního průmyslu. O aktuální formě hvězdného kanonýra svědčí i jeho letošní 11 branková bilance v 16 odehraných zápasech, které královský klub z hlavního města Španělska prozatím pasují do role lídra La Ligy.

Témata článku

Podobné články

Komentáře